Vrátek
Vytištěno z https://web.domeceksnu.cz/index2.php?&item=119
Autor:
10312+5189 (32767)Daves (Administrátor)
  
Vytvořeno: 28.01.2011 - Změněno: 28.01.2011

VrátekKaždý, kdo se chystá stavět více než jedno podlaží, bude nejspíš potřebovat pomocníka. Pokud je terén dobře členitý, asi by šlo vytvořit nájezd až do patra. Pokud ale máte placku, jako my, pak se neobejdete bez výtahu.

A tak když jsme dokončovali zdění prvního patra, začal jsem koukat v inzerci po vrátku. Chtěl jsem něco pevného, jednoduše převozitelného, sestavitelného a velkého. Až jsem potkal v inzerci náš budoucí vrátek.

!Vrátek
 
!Vrátek
 


Byl sice přes sto kilometrů daleko, ale mě se zalíbil natolik, že jsme vzali auto a jeli. Na místě se vrátek ukázal ještě větší a těžší, než jsme si představovali. Aby se vůbec vešel do auta, museli jsme jej rozřezat. Původní majitel použil k naložení do auta ještěrku.

!Vrátek
 
!Vrátek
 
!Vrátek
 


Na stavbě jsme jej vyložil pomocí paleťáku. Ten byl navíc ještě chromý, protože gumy z koleček se s námi rozloučily při paletování materiálu spodního patra.

!Vrátek
 
!Vrátek
 


Nakonec se však zadařilo a vrátek byl již na desce. Prozatím se usídlil v garáži, odkud ho později převezeme k čelní straně domu.

!Vrátek
 
!Vrátek
 


U čelní strany domu jsme jej pak usadili a svařili do původního stavu.

!Vrátek
 
!Vrátek
 


Sestavit jsme se ho pokoušeli nastojáka, ale díly byly příliš těžké a s rostoucí výškou jsme to vzdali.

!Vrátek
 


Usoudili jsme, že výhodnější bude, když vrátek převrátíme na zem, na zemi jej složíme a pak převrátíme zpět.

!Vrátek
 
!Vrátek
 
!Vrátek
 


I tento pokus jsme nakonec vzdali. Neměli jsme dostatek podpěr a hrozilo reálné nebezpečí úrazu, kdyby vrátek někam ujel ;-)

!Vrátek
 


Nakonec přijel za 500kč jeřáb a během chvíle vrátek ladně postavil.

Takhle zpětně musím uznat, že to je velmi dobrý pomocník. Vyvozili jsme s jeho pomocí celý strop, vrchní patro a i trámy na střechu. Neumím si představit, že bychom jej neměli.

Materiál ze serveru domeceksnu.cz nesmí být publikován bez souhlasu autora.
David Spilka (Daves), tel.: 775 328 374, email: pošli email, ICQ: 109318615