Tak jsem se po týdnu vrátil domů :-D No, soláry jsem sledoval každý den po netu. Začalo to v úterý, kdy jsem v databázi musel rozšířit pole soláru pro hodnoty nad 100°C :) Ale říkal jsem si, že dneska tam bude tak 95°C, takže až přijedu, tak to vychladím. No nevydrželo to a pustil to pojišťovák. Ale Terezka si poradila i bez mé pomoci. Holka šikovná :) Tady je vidět v grafu, jak teplota rosta a je tam vidět i to vychlazení
Nechce se mi zapojovat starý výměník a na nový ještě nemám hotové příruby.
Mám naceněno, 32 tisíc (EPS,XPS,stěrka,perlinka,okenní a parapetní lišty), bez penetrace a omítky - cca 140kč/m2.
Naceněné mám i parapety, 10 tisíc za tažený hliník, včetně krytek a šroubů, 21cm šíře. Večer jsem zajel ještě pro výměník do bazénu, snad to s ním půjde.
Přemýšlel jsem, jak udělám napojení fasády do země. A večer jsem si na kousku baráku střihl proof of concept :)
Odkopal jsem jíl, odřízl stávající polystyren a zařízl přečnívající ipu přesně s hranou desky. Vykopaná strouha je suchá, i navzdory dešťům co teď byly. To jen potvrzuje moji teorii. Jíl je nepropustný a případná drenáž by pouze způsobila zavodnění. Drenáž nebude. Níže jsem zachytil myšlenku pro budoucí generace :) Vlevo nahoře je aktuální stav. Dvě vrstvy izolace pod zdivem a svislá izolace přes první řadu. Hrozilo by zatékání mezi izolaci a desku. Proto jsem přesahy ořezal, viz druhý obrázek. Přechod zdivo-deska navíc přeplátuji dalším pásem. Tím by se na desku neměla dostat voda.
A výsledný stav je na obrázku dole. První vrstva XPS je slabší a vyrovná nerovnosti. Tím vznikne stejná rovina jako bude mít EPS na fasádě. A na všchno přijde druhá vrstva křížem. Dole minimálně o 1cm slabší XPS, tím vznikne soklík s okapničkou a pak pokračuje fasádní EPS. Přeplátováno
Spočítal jsem materiál na zateplení fasády. Takže trochu statistiky... Plocha oken: Sever: 4m2 (6%), Jih: 38m2 (48%), Východ: 5m2 (7%), Západ: 13m2 (15%) Celková plocha fasády k zateplení: 229m2
Po práci jsem koupil nový pytel tmelu a šel dodělat tu ložnici. Metr před koncem mi došla skelná páska. Tak nic, šel jsem namontovat alespoň pár zásuvek do vymalovaného pokoje.
Stavil jsem se v Bauhausu pro Primalex Polar. Naložil jsem si nejdřív 24kg a pak koukám na 40kg. Vezmu kalkulačku a počítám. Úspora 19Kč. Haha, to je fakt terno. A pak koukám na 7.5kg. Je mnohem levnější. Počítám znovu. No fakt. Polar 7.5kg za 240Kč. Koukám na 5kg. Ha, 5kg je dražší než 7.5kg :-D Vykládám 24kg, nakládám 12x7.5kg :)
Doma koukám na internet, nejlevnější eshop cena 337Kč. Úspora 100Kč za kýbl proti nejlevnějším. Supr.
Dnes poslední den topné sezony. (Doplněno zpětně 7.4.2014) Pro zajímavost jsem udělal graf. Čára představuje dny, kdy se topilo. V ostatní dny nahřívají soláry.
Díky moc za odpověď. Koukal jsem na to, mají docela výběr. Pokud boudu koupím, bude také přišroubována na desce nebo minimálně na pasech+uvnitř zámkovka. Takže se stabilitou by neměl být problém. Nebydlím na horách, tak snad mi to sníh nezbortí. Případně se zkusím zamyslet, jak konstrukci střechy vyztužit. Pokud by někoho z návštěvníků těchto stránek zajímaly (stejně jako mě) detaily k boudě, našel jsem k tomu docela pěkné video. Sice v polštině, ale celkem je tomu rozumět. Je tam vidět i montáž a vnitřek. Mně to dost pomohlo si udělat detailní představu. https://www.youtube.com/watch?v=4h_VX_6M9m4 Jinak bych Vám chtěl moc poděkovat za tyto stránky, i stránky o škodovkách! (ty jsem navštěvoval již před mnoha mnoha lety, ještě ve staré barevné verzi). Vždy to pro mě byla a je inspirace, a tak trochu dodání kuráže, že když se chce, tak člověk zvládne prakticky cokoliv ... Děkuji!
Polský AMsteel. Mají i české stránky garaz-plechova. Původně tento typ neměli, napsali jsme jim, jak jej chceme a oni ho vyrobili. Co jsem koukal, tak už ho mají standardně v nabídce. Dělali jsme desku a boudu k ní přišroubovali. Takže stabilita je super. Nevím, kolik by to uneslo sněhu na střeše, ale on už asi nikdy pořádný sníh nebude. Vypadá hezky, vše funguje. Samozřejmě konstrukce se volí tak, aby byla co nejlevnější, někdy na úkor praktičnosti. Nelitujeme toho, funkci to plní a jsme spokojení. Ale když napíšete nějakou konkrétní negativní připomínku, tak můžu zkusit napsat, jestli je to pravda nebo není.
Dobrý večer, prosím, mohl bych se zeptat, od jakého dodavatele máte tu "polskou" plechovou boudu (záznam říjen 2024) a jak jste s ní spokojen ? (síla materiálu, stabilita, kvalita zpracování) Také o tom uvažuji, z důvodu časové úspory v porovnání se stavbou boudy svépomocí. Ta Vaše se mi navíc designově líbí. Nicméně na netu jsem k těmto výrobkům četl mnoho negativních komentářů. Proto by mě zajímal názor od někoho, kdo s tím má osobní zkušenost. Děkuji.
Znovu bych si ji asi nekoupil. Nemá žádný šamot, takže viditelně ubývá materiál tam kde přichází stěna vložky do styku s plamenem. Nebude to problém pro příležitostné zatopení, ale pokud budete mít vložku jako primární zdroj tepla, tak odhaduji její životnost na 5-8 let. Účinnost také není úplně nejlepší. Papírově sice vychází dobře, ale v porovnání s jinou vložkou a stejnou AKU tato spotřebuje více paliva.
Dobry den, uvazuji o koupi stejne krbove vlozky s pouzitim 1000l aku nadrze, chtel bych se optat, jak jste spokojeni po letech použivání vložky. Dekuji za odpoved.
Materiál ze serveru domeceksnu.cz nesmí být publikován bez souhlasu autora. David Spilka (Daves), tel.: 775 328 374, email: pošli email, ICQ: 109318615