Stavba domu svépomocí

  

!Stavební deník
 

Stavební deník
www.domeceksnu.cz
       
Přidat do oblíbených

Načítám obsah...
Vyhledávání
Menu
Přihlášení
Jméno:
Heslo:
Vždy přihlásit: Zapomněl jsem heslo
Chci se zaregistrovat
ReklamaAutor:
10463+5588 (32767)Daves (Administrátor)
  
Vytvořeno: 28.01.2011 - Změněno: 28.01.2011

StropEtapu stropů jsme zahájili umístěním traverz nad okna. Vzhledem k délkám 3.5m a 4.5m to byla celkem dobrá rozcvička na stropní trámce. Obojí vážilo zhruba stejně, přibližně 100kg.

!Strop
 
!Strop
 


Jako první jsme roznosili stropní trámce nad garáží a kraje zatěžkali vždy třemi stropními vložkami. Ty jsme si podávali spodem, mezi trámci.

Strop
 
!Strop
 


Pokračovali jsme pak v ostatních místnostech, až jsme měli trámce všude rozmístěné a zatěžkané. Nějak jsem se při návrhu přepočítal, protože jeden trámec nám zbyl ;-)

!Strop
 


Abychom mohli pokračovat dále, bylo nutné stropní trámce podepřít. Maximální rozteč podpěr a potřebné navýšení lze vyčíst z technických listů k danému stropu. Protože po betonáži musí být podepřený strop minimálně měsíc a naším víkendovým tempem budeme ještě měsíc připravovat strop na zalití, využili jsme k podepření dřevěné kůly. Ty pak dále prodáme nebo použijeme jako topivo. Kdybychom si půjčili stojky, vyšlo by nás to dráž a ještě bychom je museli vrátit :) Stojky jsme si tedy půjčili jen tři a s jejich pomocí si podpírali právě instalované trámy.

!Strop
 
!Strop
 
!Strop
 


Na podepření jsme použili kolem devadesáti kůlů, čímž vznikl ve spodním patře celkem útulný les.

!Strop
 
!Strop
 
!Strop
 
!Strop
 


Vyšalovat se musely i schody a okolí komínů.

!Strop
 
!Strop
 


Následovalo roznosení stropních vložek. Část jsme si podávali spodem, abychom nemuseli s vložkou běhat přes celý barák k výtahu a zpět. Zbytek už jsme vozili výtahem.

Dutých stropních vložek jsem využil k vedení odvětrání. Až s odstupem času jsem si uvědomil, že jsem zapomněl řešit odvětrání v kuchyni. Budu muset vymyslet nějaký workaround ;-)

!Strop
 
!Strop
 


Když bylo roznošeno, zbývalo obezdít strop věncovkami a vydrátkovat armovací koše do věnců a nad nosné zdi.

Obezdění dostala na starosti Terezka, protože jí to moc krásně šlo a ostatní šli drátkovat.

!Strop
 
!Strop
 
!Strop
 


Ač to nebylo nutné, dojel jsem pro karisítě a rozhodil je na strop. Celek přijde nadbetonovat pěti centimetry betonu.

!Strop
 
!Strop
 
Betonování stropu bylo samostatnou kapitolou. Trochu, možná vlastně dost, jsme se báli, že věncovky neudrží tlak betonu a povolí. Tahle obava se naštěstí nenaplnila, ikdyž asi moc nechybělo, protože na čelní straně se věncovky znatelně naklopily.

!Strop
 
!Strop
 | |

[ Odeslat známému | Verze pro tisk ]
Komentáře

Opiš tento kód (čtyři číslice): do tohoto pole
 18.08.2017 13:28:23 


Prosím, mohl bych se zeptat na rozpětí těch nosníků? A jaký je to typ a jaký je typ vložek? Děkuji.


Unregistered
[ Vulgární ] [ Reagovat ]
 03.03.2016 14:01:54 


Opravdu nevím. Většina preferuje keramiku zřejmě proto, že má u nás tradici. Hurdisky se používaly téměř všude. My jsme stavěli z liaporbetonu a vnitřní nosné tvárnice máme betonové. Proto i stropní vložky máme betonové - od stejného výrobce, jako zdivo. Výhodou proti miako vložkám by mohlo snad být jen to, že dutiny v betonových vložkách jsou velké a lze skrz ně protáhnout rozvod vzduchu / ventilace. Rozdíly budou asi ve váze, průzvučnosti a tepelné izolaci. Těžko říct, zda jsou rozdíly takové, aby to mělo reálný přínos. Když v patře děti běhají, tak to dolů není slyšet.


10463+5588 (32767)Daves (Administrátor)
  
[ Vulgární ] [ Reagovat ]
 03.03.2016 13:40:47 


Prosím mohu se zeptat, má tento skládaný strop oproti keramice nějaké výhody případně nevýhody? Na internetu na toto téma moc diskuzí není a většina preferuje keramiku. Uvažuji, že bych místo keramiky šel do betonových tvarovek. Díky


Unregistered
[ Vulgární ] [ Reagovat ]Materiál ze serveru domeceksnu.cz nesmí být publikován bez souhlasu autora.
David Spilka (Daves), tel.: 775 328 374, email: pošli email, ICQ: 109318615Termovizní měření úniku tepla - klikni zde pro více informací